Hakkımızda

Hakkımızda

Firmamız 1967 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Sektörde ilk olarak Kumlu Katrak Blok Kesme Makinası, Kenar Kesme Makinası ve El Perdah Makinalarını üretmiş ve bunların tüm Türkiye'ye tanıtılmasında öncü olmuştur. 

Sonraki yıllardan itibaren St.Blok Kesme Makinası ,P/M2001 tipi Otomatik Mermer Silme Makinası ,Ebatlama Mermer Kesme Makinası ,Pah Kırma Makinası üretmeye başlamış ve bunlar üzerin de gelişen teknolojiye uygun değişiklik yaparak iç ve dış pazarda makinalarını tanıtmıştır.

Makina üretimindeki tecrübemizin yanısıra 1990 yılında mermer sektörünede adım atarak makina ve mer mer bölümünü birleştirmiştir.Kuruluşunu aynı yıl içerisinde yaptığımız Amasya'daki mermer Fabrikamızda da yine bize ait olan mermer ocağımız dan Amasya beji çıkarıp istenilen ölçü ve arzuya göre hazırlanıp işlenmektedir.

Kuruluşumuzdan beri amacımız mühendislikte üretimde ve serviste en iyiye ulaşmak olmuştur.Bugüne kadar ürettiğimiz makina ve mermer ürünlerimizi tüm Türkiye ile beraber İsrail, Mısır ,Lübnan, Suudi Arabistan ,İtalya ve Rusya'ya göndermiş bulunmaktayız.
Sizlere mermer ve sanayi tesislerinizdePAKİŞ DOĞALTAŞ imalatlarımız ve kalitemizle hizmet vermek arzusundayız.

İşlerinizde başarılar,bol kazançlar ve iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla.